Strona Główna / Informator sołecki 
   Wydarzenia
   Aktualności
   Ciekawostki z naszej wsi
   Historia
   Informator sołecki
   Klub piłkarski LZS
   Kontakt
   Nasz kościól
   Sołectwo
   Szkoła
   Co się dzieje w Gminie
   Zaprzyjaźnione strony

 

Informator sołecki.


2012.09.23 - w naszej świetlicy odbyło się Zebranie Wiejskie. Podstawowym punktem zebrania był podział Funduszu Sołeckiego. Po za mieszkańcami w zebraniu udział wziął Ksiądz Proboszcz Paweł Cembrowicz. Udział ks. Proboszcza był związany ze sprawami dotyczącymi samej parafii. Na zebranie zaproszony był Wójt Gminy Oława Jan Kownacki, który po raz kolejny nie chciał nas zaszczycić swoją obecnością.


Na zebraniu podjęto następujące tematy:
1. utrzymanie i renowacja kaplicy wiejskiej,
2. rozdysponowanie funduszu sołeckiego,
3. piłkochwyty na boisku,
4. zagospodarowanie międzywala przy Psarskim Potoku.

1. Ksiądz Proboszcz zwrócił się do mieszkańców i rady sołeckiej z prośbą o powołanie rady kościelnej, która opiekowałaby się kaplicą w naszej wsi. Mówiono o renowacji kaplicy - należy odświeżyć wewnętrzne ściany, a także pomyśleć o ociepleniu budynku i stworzeniu ogrzewania na zimę. Przedyskutowana została także kwestia sprzątania kościoła - czy nie warto opodatkować się i nie wynająć osoby do sprzątania. Kwestia ta pozostała nierozstrzygnięta.

2. Sołtys Mieczysław Wysoczański zwrócił się do obecnych z pytaniem o propozycje rozdysponowania  17.447zł z funduszu sołeckiego. Jako że propozycje z sali nie padły, rada sołecka podała następujące pomysły:
- garaż blaszany na kosiarkę
- kosa spalinowa
- paliwo oraz olej do wyżej wymienionych
- imprezy kulturalne
- wentylacja świetlicy
- doposażenie kuchni w świetlicy w kuchenkę gazową z piekarnikiem.
W głosowaniu przyjęto powyższy plan budżetu jednogłośnie.

3. Sołtys poinformował także, że na boisku zostaną zamontowane piłkochwyty.

4. Powstał pomysł na zagospodarowanie międzywala przy Psarskim Potoku. Miejsce to mogłoby być wykorzystane dla rekreacji mieszkańców i przyjezdnych.

Na tym spotkanie wiejskie się skończyło.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2011.08.20 – Przy udziale chętnych mieszkańców Ścinawy Polskiej , szczególnie naszych piłkarzy, odmalowaliśmy świetlicę. Jest to kolejny przykład, że trzeba tylko chcieć. Mamy nadzieję, że przy kolejnych inicjatywach będzie więcej osób chętnych do pomocy.

Wkrótce czeka nas malowanie i wbetonowanie piłkochwytów na terenie boiska. Chętnych do pomocy prosimy zgłaszanie się do Tomka Wierzby, który oprócz członka RS pełni również funkcję Kierownika Drużyny.

Obecnie trwają prace przy organizacji Dożynek Parafialnych i Gminnych. Przy wielkiej pomocy Pani Małko udało nam się zrobić Wieniec Dożynkowy. Dzięki Jej wiedzy i doświadczeniu mamy już kolejne pokolenia, które powoli przejmują tzw pałeczkę.
Mimo wszystko, dalej liczymy na pomoc i wsparcie.

2011.07.21.07 – Została zarejestrowana drużyna piłkarska LZS Ścinawa Polska. Znamy już również terminarz meczy w klasie C:
04.09.2011 godz. 14 : Ścinawa Polska - Orzeł Jędrzychowice
11.09.2011 godz. 14 : Ścinawa Polska - Logan II Kurów
18.09.2011 godz. 11 : Tramp Dziuplina - Ścinawa Polska
25.09.2011 godz. 14 : Ścinawa Polska - Jankowianka Wierzbno
02.10.2011 godz. 14 : Zorza Niemil - Ścinawa Polska
08.10.2011 godz. 14 : Ścinawa Polska - Pogoń Kopalina
16.10.2011 godz. 14 : Czarni Piekary - Ścinawa Polska

2011.07.16 – Zorganizowaliśmy I Festyn Sołecki, połączony z odpustem w naszym kościele. Zaprezentowana została nasza nowa drużyna piłkarska, która rozegrała mecz z drużyną JAFY z Oławy. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, która trwała do „białego rana”  

Otrzymaliśmy wiele pochlebnych opinii, co bardzo nas cieszy, że impreza się udała.

Festyn udało się nam zorganizować dzięki sponsorom., którym jeszcze raz gorąco dziękujemy. To dzięki nim mogliśmy min. ufundować liczne nagrody za udział w konkursach sportowych. Kupiliśmy również namiot, piłki do siatkówki i koszykówki, gry. Zakupione przedmioty będą wykorzystywane podczas innych imprez, które chcemy zorganizować.. Pozyskane środki przeznaczone będą na rejestrację i utworzenie drużyny piłkarskiej
LZS Ścinawa Polska, część środków przeznaczona będzie na doprowadzenie świetlicy do stanu używalności.

Chcemy, aby Festyn Sołecki na stałe wpisał się kalendarz imprez w Ścinawie Polskiej.

2011.06.24 – Zorganizowaliśmy Noc Świętojańską. Impreza odbyła się na terenie boiska. Wykonany i wmurowany został grill ogniskowy, przygotowaliśmy również bezpieczne palenisko. Impreza odbyła się przy dźwiękach muzyki i trwała do późnych godzin.

2011.05.13 - Zebranie Rady Sołeckiej, spotkanie z młodzieżą.
Jak wcześniej ustalono RS spotkała się z młodzieżą naszej wsi. Na spotkanie przybyło ok. 20 osób. Rozmowa była dość ciekawa i interesująca. Postanowiono reaktywować drużynę piłkarską. W tym celu uzgodniono kolejne spotkanie 2011.05.22 o godz. 16 na świetlicy wiejskiej. Następnym etapem będzie reaktywacja świetlicy, możliwość spędzenia wolnego czasu (telewizja, ping pong itp). W dalszym ciągu podtrzymano chęć zorganizowania "Nocy Świętojańskiej" w dniu 24.06.2011 r. Ma być to czysto spontaniczna impreza, na którą już teraz zapraszamy naszych mieszkańców. Wstępnie ustalono organizację imprezy na terenie boiska.

2011.05.07 -
Zebranie Rady Sołeckiej
Zaplanowano rozpoznanie potrzeb mieszkańców, w tym celu zarządzono spotkanie z młodzieżą w celu rozpoznania ich potrzeb, Spotkanie ustalono na 13.05.2011 r. W celu poprawy komunikacji postanowiono zamontować tablice informacyjne, stworzyć stronę www. Sołtys zaproponował zorganizowanie "Nocy Świętojańskiej" .

2011.03.18 -
Zebranie Rady Sołeckiej.
I zebranie RS, zapoznano się ze stanem faktycznym świetlicy, wstępnie nakreślono plan pracy na nową kadencję.

2011.02.10 -
wybory Sołtysa oraz Rad Sołeckich.
W wyniku tych wyborów Sołtysem został: Mieczysław Wysoczański
Powołano również nową Radę Sołecką:
1. Maria Hamal - Przewodnicząca
2. Jolanta Pilawa
3. Waldemar Kozieł
4. Robert Mesjasz
5. Tomasz Wierzba

 
Copyright ©2011 by R. Mesjasz ______ sciaga.pl

Darmowy PageRankStatystyki www Partnerzy serwisu : OSI.OLAWA.PL

Search Engine Submission - AddMe
Kreator Stron www